makijaż permanentny

Zalety makijażu permanentnego

Makijaż permanentny jest makijażem stałym, którego efekt utrzymuje się kilka lat. Najczęściej wykonywany jest w okolicach oczu, ust oraz brwi. Polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów neutralnych metabolicznie, a więc całkowicie bezpiecznych dla zdrowia. To sposób na perfekcyjny wygląd o każdej porze dnia i nocy!

 

Co trzeba wiedzieć o makijażu permanentnym?

Do wykonania makijażu permanentnego niezbędny jest aparat igłowy i pigmenty pochodzenia naturalnego. Pigmenty wprowadza się do warstwy podstawnej naskórka, czyli na głębokość maksymalnie 0.8 milimetra. Jest to warstwa, która ulega złuszczeniu, dlatego uzupełnianie barwnika należy wykonywać raz w roku i dzięki temu efektem permanentnym można się cieszyć nawet do pięciu lat!

 

Jakie są plusy makijażu permanentnego?

  • Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Pigmenty są pochodzenia naturalnego lub mineralnego i nie wpływają negatywnie na organizm. Nie są toksyczne i nie wywołują reakcji alergicznych. Igły, wykorzystywane do zabiegu, są jednorazowe.
  • Makijaż permanentny pozwala zachować atrakcyjny wygląd, co poprawia samopoczucie i zwiększa pewność siebie.
  • Trwały makijaż maskuje niedoskonałości urody i defekty skórne. Pozwala zatuszować blizny, przebarwienia czy plamy pigmentacyjne.
  • Nie daje on sztucznego efektu, ponieważ jego funkcją nie jest klasycznie rozumiane „umalowanie twarzy”, ale podkreślenie naturalnych walorów urody. Podkreśla on kontur twarzy, może poprawić kształt ust i wzmocnić ich barwę, koryguje także niesymetryczne lub przerzedzone brwi. Wzmacnia także kontur oczu za pomocą bardzo delikatnej kreski nad górną lub dolną powieką.
  • To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które uprawiają sport (zwłaszcza wodny!), ponieważ taki makijaż nie rozmazuje się i zawsze wygląda perfekcyjnie. Z tego samego powodu wybierają go również panie, którym brakuje czasu wolnego.
  • Równocześnie z jego zalet korzystają kobiety, które w wyniku chemioterapii straciły brwi lub rzęsty oraz te, które nie mogą się malować standardowymi kosmetykami ze względu na alergię.
  • Zabieg dla większości kobiet nie jest bolesny, a osobom z niskim progiem bólu aplikuje się specjalne kremy znieczulające.
  • Zabieg makijażu permanentnego może wykonać jedynie specjalnie wykwalifikowana kosmetyczka – linergistka. Korzystając z usług doświadczonego salonu medycyny estetycznej, zyskujemy gwarancję jakości i bezpieczeństwa.
  • Naturalne pigmenty dobierane są pod odcień skóry, dlatego nie ma możliwości by wyglądały sztucznie i nienaturalnie. Posiadają atesty UE.
  • Możliwe jest wykonanie korekty makijażu, jeżeli jego efekt jest inny niż spodziewany.
czytaj dalej